• MİNERAL BLOCK  Yalama Blokları

MİNERAL BLOCK Yalama Blokları

  • Markalar Royal İlaç
  • Product Code:MİNERAL BLOCK
  • Availability:In Stock


MİNERAL BLOCK     ‘Royal yalama taşı hayvancılığın mihenk taşı’

Her yaş ve cinsteki hayvanların tuz ve mineral madde ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilmiştir. Tuz ve mineral madde eksikliğinde; iştah azalır, büyüme yavaşlar, süt ve et üretimi düşer, üremede sorunla karşılaşılır, immun sistem (savunma sistemi) zayıflar ve hayvanlar hastalıklara açık hale gelirler. Sürekli MİNERAL BLOCK kullanılan hayvanda; mineral eksikliğinden doğan gıda kıymeti olmayan maddeleri (taş, toprak, kemik, poşet, bez vs) yeme ve yalama olaylarına rastlanmaz. Bu alışkanlıklardan kaynaklanan ishal vakaları da önlenir.

Kullanım Şekli 
Hayvanlara; 5 büyükbaş veya 20 küçükbaş için bir blok hesabı ile verilmelidir. Böylece hayvanlar kolaylıkla ulaşabilirler.

Yalama bloğu hayvanların kolaylıkla ulaşabilecekleri özellikle sulukların yanına asılmalıdır. Aynı anda diğer tip blokların veya başka tuz kaynağının hayvanın önünde olmamasına dikkat edilmelidir.

Tüketim Miktarı:
MINERAL BLOCK için günlük tüketim miktarı; büyükbaş hayvanlarda günlük 80 gr/gün , küçükbaş hayvanlarda (koyun kuzu  keçi, oğlak, sanen keçisi , kuzu makinası romanov koyunu, halep keçisi ) 5-15 gr/gündür.
Tüketim hayvanın ihtiyacına bağlı olarak ilk günlerde biraz yüksek olabilir. Ancak birkaç gün içerisinde normale döner.

Sunum Şekli:
20 kg kübik blok şeklinde.
10 kg kübik blok şeklinde.
5 kg yuvarlak blok şeklinde.
3 kg yuvarlak blok şeklinde.
2 kg külçe blok şeklinde.


Write a review

Note: HTML is not translated!
   Bad           Good
Captcha